هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان
 
Kerman Mountaineering & Sport Climbing 

 

مطالب کوه نوردی

مطالب کوه نوردی

نتایج چهارمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی جام فجر/گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رده سنی نونهالان - نوجوانان /قزوین / بخش دختران:

مسابقات قهرمانی آسیا: «سارا زراعت زاده» از کرمان کسب عنوان دوم و «تامیلا تذری» ازمشهد در جایگاه چهارم ایستاد.

چهارمین دوره مسابقات سنگنوردی قهرمانی کشور، رده سنی نونهالان و نوجوانان در بخش دختران با حضور ۱۲۴ نفر از ۲۱ استان در شهرستان شاهرود برگزار شد.  که سهم تیم کرمان یک مقام اول و دو مقام سومی بود، این موفقیت را به این ورزشکاران تبریک میگوئیم، و برای این عزیزان ارزو موفعیت داریم. خانم سارا زراعت زاده، خانم یگانه سلیمانی، خانم فاطمه محمدی نژاد و یاسمین عوض نژاد

تیم ملی سنگ نوردی کشورمان در دو رده سنی نوجوانان و جوانان (دختران و پسران) به مسابقات قهرمانی آسیا در سنگاپور اعزام شد.

کارگروه آموزش فدراسیون کوه نوردی، لیست اسامی قبول‌شدگان آزمون ورودی دوره  مدرسی نجات فنی، که در پلور برگزار شد بود را اعلام کرد.

           

 
 

لوگوی فدراسیون

تاریخچه

در سال 1326 ورزش کوه‌نوردی ایران دارای تشکیلات رسمی گردید و در سال 1327 فدراسیونهای کوهنوردی و اسکی درهم ادغام و به نام فدراسیون کوهنوردی و اسکی ایران فعالیت خود را آغاز نمود. در سال 1353 و به دنبال گسترش هر دو رشته كوهنوردي و اسكي دو فدراسيون به صورت مستقل در آمدند. فدراسیون كوهنوردي در سال ۱۳۸۶ و به دنبال استقلال فدراسیون سنگنوردی جهانی IFSC از فدراسیون جهانی کوهنوردی UIAA به «فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی» تغییر نام داد و از آن پس با این عنوان معرفی گردید .