هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان
 
Kerman Mountaineering & Sport Climbing 

 

مسابقات

مسابقات

بدینوسیله به اطلاع تمامی هیات ها و باشگاه های شهرستان کرمان می رساند هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان در نظر دارد به مناسبت هفته دولت یک دوره مسابقه سنگنوردی در رشته های لید و بلدرینگ برگزار نماید.

هیات کوهنوردی استان کرمان برای ملی پوشان، مربی و داوران کرمانی، که در این رویداد بزرگ (مسابقات قهرمانی آسیا)، که در تهران برگزار می شود، شرکت کرده اند آرزوی موفقیت دارد.

در حالی اسامی، نهایی تیم ملی سنگ نوردی بانوان (( بزرگسالان)) سال 1396 از طریق فدراسیون اعلام شد، که نام چهار تن از این لیست متعلق به استان کرمان یود.

کمیته آموزش هیئت کوهنوردی استان کرمان قصد دارد یک دوره نقشه خوانی و کار با قطب نما  را در شهریوره ماه سال جاری برگزار نماید.

کمیته آموزش هیئت استان کرمان در نظر دارد یک دوره     کارآموزی مقدماتی سنگنوردی ویژه بانوان با شرایط زیر برگزار نماید.

           

 
 

لوگوی فدراسیون

تاریخچه

در سال 1326 ورزش کوه‌نوردی ایران دارای تشکیلات رسمی گردید و در سال 1327 فدراسیونهای کوهنوردی و اسکی درهم ادغام و به نام فدراسیون کوهنوردی و اسکی ایران فعالیت خود را آغاز نمود. در سال 1353 و به دنبال گسترش هر دو رشته كوهنوردي و اسكي دو فدراسيون به صورت مستقل در آمدند. فدراسیون كوهنوردي در سال ۱۳۸۶ و به دنبال استقلال فدراسیون سنگنوردی جهانی IFSC از فدراسیون جهانی کوهنوردی UIAA به «فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی» تغییر نام داد و از آن پس با این عنوان معرفی گردید .