هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان
 
Kerman Mountaineering & Sport Climbing 

 

اطلاعیه ها

اطلاعیه ها

هیات کوهنوردی استان کرمان لیست باشگاههای معتبر خود را، که دارای مجوز فعالیت می باشند، را به شرح زیر اعلام کرد، همچنین سایر تیم های که خود را گروه و یا باشگاه معرفی کردند، و در لیست اعلام شده  نمی باشند، از سوی این هیات و تربیت بدنی استان هیچگونه حمایت نمی شوند و فاقد هرگونه اعتباری از سوی این هیات، می باشند، و فعالیت های آن ها غیر مجاز بوده و برخورد می گردد.

 به گزارش روابط عمومی: خانم گنجی گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده در هیات کوهنوردی استان کرمان، مراسم تجلیل از برترین‌های ورزش در میادین آسیایی و کشوری وجام فجر 

افتخاری دیگر برای جامعه کوهنوردی استان کرمان در سيزدهمين دوره رقابت هاي سنگ نوردي قهرماني آسيا رقم خورد، در این دوره حضور چند نماینده از استان در جایگاه های مختلف قابل تقدیر بود،

کمیته رفاهی هیات کوه نوردی استان کرمان توانست طی یک قرارداد با موسسه سپهر گردشگری هفتواد کویر، جهت معرفی علاقه مندان برای حضور در کلاس های ژئوتوریسم و اکوتوریسم و...، که در موسسه برگزار می گردد با تخفیف 20% و شرایط مناسب و متفاوت برای پرداخت شهریه تنظیم کند.

اطلاعیه آموزش

 به اطلاع کلیه هیات ها، باشگاه ها و گروه های کوه نوردی استان کرمان می رساند از آنجا که کلیه ثبت نام ها جهت حضور در کلاسهای  آموزشی هیات کوه نوردی استان کرمان از ابتدا مرداد ماه سال 1395 از طریق وب سایت رسمی هیات می باشد.

           

 
 

لوگوی فدراسیون

تاریخچه

در سال 1326 ورزش کوه‌نوردی ایران دارای تشکیلات رسمی گردید و در سال 1327 فدراسیونهای کوهنوردی و اسکی درهم ادغام و به نام فدراسیون کوهنوردی و اسکی ایران فعالیت خود را آغاز نمود. در سال 1353 و به دنبال گسترش هر دو رشته كوهنوردي و اسكي دو فدراسيون به صورت مستقل در آمدند. فدراسیون كوهنوردي در سال ۱۳۸۶ و به دنبال استقلال فدراسیون سنگنوردی جهانی IFSC از فدراسیون جهانی کوهنوردی UIAA به «فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی» تغییر نام داد و از آن پس با این عنوان معرفی گردید .